ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
UNS-Një ‘ tabló’ e qartë për suksesin tuaj !

Strugë, 18 korrik - “Pasi përfundova me sukses vitin e dytë akademik ,në Fakultetin e Shkencave Juridike, drejtimi Kriminalistikë dhe detektiv ,në Universitetin Ndërkombëtar në Strugë, vendosa që njohuritë e ezauruara  në teori t’i ndërthur me praktikën .

Programi i studimeve në UNS është i larmishëm dhe i orienton studentët për mundësitë të cilat i ofron ky drejtim, duke marrë informacionet e duhura në sinkronë me kurrikulat më bashkëkohore.

Detektivët privatë kryejnë hetime në zona të shumëfishta,intervistojnë dëshmitarët, kryejnë mbikëqyrje dhe shqyrtojnë të dhënat publike dhe qeveritare për të mbledhur informacione. Rastet mund të kërkojnë ndonjëherë që hetuesit të dëshmojnë në gjykatë ose të punojnë së bashku me zbatimin e ligjit.

Të gjithë elementët  e lartëpërmendur e bëjnë këtët drejtim atraktiv për të gjithë individët të cilët janë të apasionuar në reduktimin e faktorit kriminogjen,funksionimin e  ligjeve ndërkombëtare si dhe hulumtimin e disa rasteve të veçanta të mjeksisë ligjore.

Aktualisht  jam duke zhvilluar praktikën në drejtorinë vendore të policisë,  në qytetin e Beratit, në departamentin e kriminalistikës dhe njëkohësisht në Institutin e Policisë Shkencore Tiranë në departamentin e arkivave dhe dosjeve kriminale.

Universiteti Ndërkombëtar në Strugë është një ‘ tabló’ për të krijuar koncepte të qarta dhe unike të dijes.”

Investoni në të ardhmen tuaj dhe bëhuni pjesë e UNS!

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.07.2018, 20:06  | T.E. | 1,365 i lexuar

 

 

 

Vazhdojnë ditët me diell

Shkup, 17 tetor - Instituti Hidrometeorologjik njofton se moti në vend vazhdon të jetë i ngjashëm edhe ditën e nesërme.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme kryesisht në pjesën e dytë të ditë”, thuhet në njoftimin e tyre.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 23:24  | T.E. | 7.746 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.