E mahnitën sallën, vallëzimi i të birit me nënën që çmendi mysafirët
kuriozitete
E mahnitën sallën, vallëzimi i të birit me nënën që çmendi mysafirët

E mahnitën sallën, vallëzimi i të birit me nënën që çmendi mysafirët

Nëse keni fëmijë – duhet të gjeni mënyrën më të mirë për të kanalizuar energjinë e tyre në dukje të pakufishme.

Vallëzimi është njëra prej mundësive, që përveç se i ndihmon fëmijëve që energjinë e tepërt fizike ta kanalizojnë në diçka të mirë – i’u ndihmon edhe të jenë mirë fizikisht

 

Vallëzimi është më shumë sesa një aktivitet argëtues – është një aktivitet fizik – që shumë njerëz e konsiderojnë më të shëndetshëm sesa fitnesi.

 

Edhe psikologët këshillojnë vallëzimin për të qëndruar mirë fizikisht dhe psiqikisht, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit.

 

Në një dasmë, në skenë për të vallëzuar kishin dalë një djal i vogël me nënën e tij dhe ndodhi ajo që askush nuk e priste

 

Vogëlushi i la gojëhapur të gjithë musafirët me lëvizjet dhe vallëzimin e tij. Shikoni videon.

© ZHURNAL 18.07.2018, 16:12 | Z.H. | 2,386 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."