ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Kronika
Një person i lënduar nga zjarri në një shtëpi në Ilinden të Shkupit

Shkup, 16 korrik - Mbrëmë në një shtëpi në rrugën “8” në lagjen Ilinden të Shkupit, nën pronësi të 36-vjeçarit ka shpërthyer zjarr. Rasti në SPB Shkup është paraqitur në orën 21:05.

Në vendin e ngjarjes së pari është konstatuar se zjarri ka shpërthyer nga instalimet e energjisë elektrike. Ndërsa është djegur çatia e shtëpisë dhe një pjesë e mobiljeve.

Nga policia informojnë se personi M.T (31) gjatë daljes nga shtëpia ka marrë lëndime.

Kurse ekipi i zjarrfikësve ka lokalizuar tërësisht zjarrin, ndërsa hetime do të kryhen gjatë ditës së sotme.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.07.2018, 11:41  | Xh.I. | 666 i lexuar

 

 

 

Vazhdojnë ditët me diell

Shkup, 17 tetor - Instituti Hidrometeorologjik njofton se moti në vend vazhdon të jetë i ngjashëm edhe ditën e nesërme.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme kryesisht në pjesën e dytë të ditë”, thuhet në njoftimin e tyre.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 23:24  | Xh.I. | 5.786 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.