ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Teknologji
Studimi: iPhone 6 është telefoni më i besueshëm deri më tani

Studimi zbuloi se smartfonet Samsung kanë shumë probleme.

iPhone 6 është telefoni më i besueshëm deri më tani. Ky ishte rezultat i një studimi nga Blancco , një kompani e të dhënave . Kompania hulumton cilat modele janë më të prekura nga defekte dhe çështje teknike në baza tremujore. Në Apple , kjo renditje çoi që iPhone 6 të jetë smartphoni më i besueshëm deri më tani, transmeton lajmi.net. Pas tyre erdhën pasardhësit iPhone 6s (16 përqind) dhe iPhone 6s Plus (nëntë përqind).

Sipas Blancco, Samsung smartphones ka shënuar normën më të lartë të dështimit të gjithë prodhuesit Android. Mesatarisht, 27.4 për qind e të gjitha pajisjeve të përballet me probleme. Shumica e problemeve janë të lidhura me punën e njësisë, e ndjekur nga kamera , mikrofon dhe bateri.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.07.2018, 13:50  | Z.H. | 851 i lexuar

 

 

 

Vazhdojnë ditët me diell

Shkup, 17 tetor - Instituti Hidrometeorologjik njofton se moti në vend vazhdon të jetë i ngjashëm edhe ditën e nesërme.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme kryesisht në pjesën e dytë të ditë”, thuhet në njoftimin e tyre.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 23:24  | Z.H. | 5.815 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.