Pornografi me fëmijët, përfundon në burg ish diplomati i Vatikanit
bota
Pornografi me fëmijët, përfundon në burg ish diplomati i Vatikanit

Pornografi me fëmijët, përfundon në burg ish diplomati i Vatikanit

Dënohet me 5 vite burg ish-diplomati i Selisë së Shenjtë Monisnjor Carlo Capella.Vendimi është marrë nga Gjykata e Vatikanit, pasi akuzohet për pornografi me fëmijë, ndërsa ish-diplomati i ka pranuar akuzat gjatë gjykimit duke u shprehur se ka shikuar foto gjatë asaj që ai e quajti si “gjendje e brishtë” dhe krizës së brendshme të shkaktuar nga zhvendosja në punë në ambasadën e Vatikanit në Ëashington.

 

Gjykata tha se Capella ka vazhduar të ketë qasje në materiale të tilla, edhe pasi Vatikani e tërhoqi në Gusht të vitit 2017.

© ZHURNAL 24.06.2018, 09:10 | Z.H. | 968 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."