Çizov: Nëse Maqedonia bëhet pjesë e NATO-s Rusia nuk do hedh bomba nukleare por do përballet me pasoja
maqedonia
Çizov: Nëse Maqedonia bëhet pjesë e NATO-s Rusia nuk do hedh bomba nukleare por do përballet me pasoja

Çizov: Nëse Maqedonia bëhet pjesë e NATO-s Rusia nuk do hedh bomba nukleare por do përballet me pasoja

Bruksel, 24 qershor - Përfaqësuesi special i Rusisë në BE Vladimir Çizov duke komentuar pasojat negative të mundësisë së hyrjes së Maqedonisë në Nato, ai ka thënë se Rusia nuk është kundër zgjerimit të BE sepse secili shtet ka të drejtën e vetvendosjes dhe të merr vendime por zgjerimi i Nato-s është një gjë tjetër, shkruan Zhurnal.mk

"Zgjerimi i Nato-s është një gjë tjetër por në përgjithësi është rezik dhe sfidë e shekullit 21 e të japin pasoja të punëve nga shekulli i 20", theksoi kështu Çizov.

Ai mes tjerave tha se zgjerimi i Aleancës mund të sjellë shumë pasoja.

"Sigurisht ne nuk do hedhim bomba nukleare ashtu si thash secili vend ka të drejtën e saj megjithatë pasojat e gabimeve janë dhe ekzistojnë", tha mes tjerave ai.

© ZHURNAL 24.06.2018, 22:30 | T.E. | 9,022 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."