Spasovski: Nga 1 dhjetori do të rrisim pagat e policisë
maqedonia
Spasovski: Nga 1 dhjetori do të rrisim pagat e policisë

Spasovski: Nga 1 dhjetori do të rrisim pagat e policisë

Shkup, 22 qershor - Olive Spasovski në intervistën për “Tv 24” tha se përveç blerjes së uniformave të reja edh rinovimit të stacioneve policore, nga 1 dhjetori do të rrisim edhe pagat e policëve.

“Përveç blerjes së mjeteve të reja, uniforma të reja, rinovuam 7 stacione policore, blemë mobilie të reja për të gjithë stacionet policore nga 1 dhjetori do të fillojmë t’i rrisim edhe pagat e policëve, atyre policëve çka janë në terren, që qëndrojnë nëpër shi dhe borë dhe diell dhe të cilët goditen nga protestant të ndryshëm, me qëllim të shpërblimit të punës së tyre, tha Oliver Spasovski. 

© ZHURNAL 22.06.2018, 09:07 | D.J. | 1,783 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."