LSDM: MIckoski, vullneti i qytetarëve në referendum është i detyrueshëm
maqedonia
LSDM: MIckoski, vullneti i qytetarëve në referendum është i detyrueshëm

LSDM: MIckoski, vullneti i qytetarëve në referendum është i detyrueshëm

Shkup, 22 qershor - Nga partia e LSDM-së kanë reaguar ndaj deklaratës së Hristijan Mickoskit se OBRM-PDUKM nuk do të pranoj referendum që nuk do të jetë i detyrueshëm.

Shkup, 22 qershor - Në komunikatën e LSDM-së thuhet se “Mickoski nuk ju ka kërkuar faljen qytetarëve për udhëheqjen kriminale të VMRO-DPMNE-së. Mickoski nuk ka guxim as edhe ta përshëndet lajmin e mirë për vendimin e ftesës së Aleancës Veriatlantike për pranimin e Maqedonisë në NATO, që të jetë në rendin e ditës.

“Siç mund ta shikoj opinioni Mickoski e mbron aktivitete e dëmshme të kryetarit Ivanov i cili nuk e dënoi as dhunën, gjuhën e urrejtjes dhe provokimin ndaj qytetarëve, gazetarëve, policëve dhe provokimin në baza etnike”, thuhet në komunikatën e LSDM-së.

Mickoski, qytetarët do ta kenë fjalën përfundimtare. Vullneti i qytetarëve në referendum është i detyrueshëm.

© ZHURNAL 22.06.2018, 09:12 | D.J. | 1,036 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."