Vuçiç: Serbia e gatshme për kompromise me Kosovën
kosova
Vuçiç: Serbia e gatshme për kompromise me Kosovën

Vuçiç: Serbia e gatshme për kompromise me Kosovën

Prishtinë, 21 qershor - Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Serbia është e gatshme të bisedojë për kompromise, por jo të pranojë çfarëdo presioni në lidhje me Kosovën.

Sipas mediave serbe, nga kontakti që Vuçiç ka pasur me zyrtarë të Brukselit të cilëve, ka thënë se nëse qëndrimet e shqiptarëve janë të vërteta, atëherë nuk ka nevojë të shkoj në Bruksel të humb kohë.

“Nëse mendoni se mund të me detyroni t’i dëgjoj dhe shërbej Haradinajt, Hotit dhe Hoxhajt, mos më thirrni. Keni gjetur personin e gabuar për t’i bërë presion. Nëse jeni të gatshëm të bisedojmë për kompromise, jemi të gatshëm”.

© ZHURNAL 21.06.2018, 14:53 | Xh.I. | 1,018 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."