Juventusi takohet me PSG-në për Sandron, Verrattin e Rabiotin
sport
Juventusi takohet me PSG-në për Sandron, Verrattin e Rabiotin

Juventusi takohet me PSG-në për Sandron, Verrattin e Rabiotin

Raportohet se Juventusi është takuar me drejtuesit e Parisit në Milano, pasi francezët janë të interesuar për Alex Sandron.

Ndonjë marrëveshje e mundshme duhet të pres deri në muajin tjetër pasi kampionët e Francës duhet të grumbullojnë deri në 50 milionë euro para datës 30 korrik për shkak të FairPlay finanaciar, transmeton Gazeta Express.

Në takimin e këtyre dy klubeve është biseduar edhe për Marco Verrattin dhe Adrien Rabiotin, të cilët Juventusi i konsideron si zëvendësues potencial të Miralem Pjanicit, i cili mund të largohet drejt Barcelonës.

© ZHURNAL 21.06.2018, 13:05 | Xh.I. | 469 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."