Një pjesë e Çarshisë së Vjetër të Shkupit dhe fshati Rashçe nesër pa energji elektrike
maqedonia
Një pjesë e Çarshisë së Vjetër të Shkupit dhe fshati Rashçe nesër pa energji elektrike

Një pjesë e Çarshisë së Vjetër të Shkupit dhe fshati Rashçe nesër pa energji elektrike

Shkup, 20 qershor – Një pjesë e konsumatorëve të rrugës “Arhieskop Angelarij”, më saktë objektet në rrethinën e hyrës së epërme të Çarshisë së Vjetor të Shkupit në Komunën e Çairit nesër nga ora 8.30 e deri në orën 14.-30 do të mbesin pa energji elektrike.

Nga ora 9.00 e deri në 14.00, pa energji elektrike do të jenë konsumatorët e fshatit Rashçe.

Siç informojnë nga Qendra rajonale për Menaxhim me Kriza të Qytetit të Shkupit, shkak për ndërprerje në furnizimin me energji elektrike është kryerja e ndërhyrjeve të planifikuara teknike në rrjetin elektro-shpërndarës nga ana e ekipeve të “EVN Maqedoni”.

© ZHURNAL 20.06.2018, 20:31 | T.E. | 1,284 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."