Qyteti i Shkupit ul buxhetin me 27 milionë denarë
maqedonia
Qyteti i Shkupit ul buxhetin me 27 milionë denarë

Qyteti i Shkupit ul buxhetin me 27 milionë denarë

Shkup, 20 qershor - Buxheti themelor I qytetit të Shkupit për vitin 2018 është zvogëluar për 27 milionë denarë ndërsa janë paraparë ndryshime dhe propozime në projektet e nisura në qytet.

Ndryshime më të mëdha janë paraparë në sektorin për punë komunale, atë të trafikut, planifikim dhe rregullim të hapsirave të ndryshme, mjedisi jetësor dhe të tjera.

Githashtu, kreu I Shkupit Shilegov tha se janë paraparë mjete edhe për urbanizëm ndërkohë që paralajmëroi të punësuarit në komunë dhe zjarfikësit së do të kenë të drejtën e shfrytëzimit të K 15 në vlerë prej rreth 15 mijë denarë.

© ZHURNAL 20.06.2018, 16:23 | Xh.I. | 940 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."