Menduan se kishte vdekur, i riu shfaqet në funeralin e vet
kuriozitete
Menduan se kishte vdekur, i riu shfaqet në funeralin e vet

Menduan se kishte vdekur, i riu shfaqet në funeralin e vet

Një 20 vjeçar tronditi familjen e tij pasi ai u shfaq në varrimin e tij. Të afërmit e Juan Ramon Alfonso Penayo kishin qenë duke mbajtur zi për vdekjen e tij, kur ai njoftohet se u shfaq në mes turmës. Familja e tij kishte menduar se ai ishte vrarë nga të shtënat në fshatin Santa Teresa, në Paraguai. Ata madje identifikuan mbetjet e tij të djegura dhe i varrosën ato.

Por Penayo ishte gjallë dhe nuk ishte shqetësuar fare të tregonte se ku ishte për një javë.

 

Specialisti i krimit të organizuar Candido Figueredo tha për mediat lokale se Penayo u largua nga shtëpia e tij të enjten dhe nuk u kthye për një javë.

 

“Ne imagjinojmë se familja e tij ishte e mërzitur me të riun, i cili thjesht erdhi në shtëpinë e tij, ndërsa familja e tij ishte në lot. Penayo nuk mund të fajësohet që u mendua se ishte i vdekur”, tha Figueredo, shkruan Metro.uk, transmeton Gazeta Express.

 

Nuk është konfirmuar se kush është personi që ështe varrosur nga familja Penayo.

© ZHURNAL 20.06.2018, 13:37 | Z.H. | 1,087 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."