Këto janë 4 arsyet përse meshkujt preferojnë brunet!
kuriozitete
Këto janë 4 arsyet përse meshkujt preferojnë brunet!

Këto janë 4 arsyet përse meshkujt preferojnë brunet!

Mesa duket qenkan 4 arsye, pse meshkujt preferojnë më shumë femrat brune.

Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre? Si është e vërteta, pse? Sipas intv.al ja disa nga arsyet që ndikojnë:

 

1. Brunet janë më misterioze

Sipas sondazheve të shumtë, femrat brune janë më të rezervuara në lidhje me gjërat e tyre. Ato japin më pak informacion te të tjerët. Misteri i tërheq meshkujt!

2. Brunet ecin me bukurinë e tyre, si nata

Nëse bjondet bëjnë figurë ditën, e kundërta ndodh me brunet. Ato ndriçojnë me sensualitetin e tyre më shumë natën. Bjondet janë pranvera dhe vera, ndërsa brunet janë vjeshta e dimri.

3.  Shfaqin më shumë personalitet

Sipas intv.al femrat brune përcjellin më shumë personalitet në sytë e meshkujve bukuroshë. Një mashkull tërhiqet nga një femër, e cila rrezaton një karakter të fortë.

4.Duken më të reja

Me kalimin e viteve, brunet nuk e japin shumë moshën e tyre të vërtetë. Ndërsa bjondet nuk e ruajnë sa ato freskinë.

© ZHURNAL 19.06.2018, 12:10 | Z.H. | 667 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."