Gurrë dhe flakadanë kundër kordonit policorë para Parlamentit
maqedonia
Gurrë dhe flakadanë kundër kordonit policorë para Parlamentit

Gurrë dhe flakadanë kundër kordonit policorë para Parlamentit

Shkup, 17 qershor - Protesta e cila u organizua nëpërmjet rrjeteve sociale po zhvillohet sonte para Kuvendit të Maqedonisë, kundër marrëveshjes që është nënshkruar sot për çështjen e emrit.

Protestuesit këndojnë këngë patriotike dhe brohorasin “nuk e japim emrin” dhe bëjnë thirrje ofenduese kundër qeverisë.

Një pjesë e tyre sulmoi kordonin e policise duke gjuajtur me gure dhe flakadanë.

Policia intervenoi duke përdorur gaz lotsjellës.

© ZHURNAL 17.06.2018, 21:36 | T.E. | 7,885 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."