Marrëveshja për emrin, Tzanakopoulos: U gjetën dy njerëz me tru që t’i japin fund kontestit
maqedonia
Marrëveshja për emrin, Tzanakopoulos: U gjetën dy njerëz me tru që t’i japin fund kontestit

Marrëveshja për emrin, Tzanakopoulos: U gjetën dy njerëz me tru që t’i japin fund kontestit

Shkup, 16 qershor - Më në fund u gjetën dy lider tru në kokë për t’i dhënë fund kontestit me emrin, tha zëdhënësi i qeverisë greke dhe ministër pa resor Dimitris Tzanakopoulos gjatë fjalimit në Kuvendin grek.

Tzanakopoulos theksoi se me marrëveshjen, përfundon shekulli i ideve të mëdha, të nacionalizmit, të ekstremizmit dhe shpërthimeve.

Duke folur për opozitën e vendit, tha se sipas deklaratave të VMRO-DPMNE-së dhe Demokracisë së Re, ato janë identike. 

© ZHURNAL 16.06.2018, 19:11 | D.J. | 2,621 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."