ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
Kryetarja e Tetovës znj. Arifi priti në takim ministrin e brendshëm, Spasovski

“Pata nderin dhe kënaqësinë të mirëpres Ministrin e punëve të brendshme z.Oliver Spasovski dhe zv/Ministrin Agim Nuhiu, bashkë me kupolën drejtuese të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Drejtorisë për Siguri Publike.

Tetovë, 13 qershor - Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot ka pritur në takim ministrin e Punëve të Brendshme, Oliver Spasovskin.

“Pata nderin dhe kënaqësinë të mirëpres Ministrin e punëve të brendshme z.Oliver Spasovski dhe zv/Ministrin Agim Nuhiu, bashkë me kupolën drejtuese të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Drejtorisë për Siguri Publike.

Diskutuam për projektet e përbashkta që kemi me Ministrinë e Punëve të Brendshme si dhe me Sektorin e punëvë të brendshme në Tetovë.

Zgjerimi i parkimit zonal sigurisht që do të jetë një nga sfidat e ardhshme të dy institucioneve. Poashtu riaktivizimi i Këshillit për preventivë do të jetë një nga prioritetet tona.

Falenderova strukturat drejtuese të MPB-së për bashkëpunimin korrekt të dëritanishëm, si dhe ngelemi jashtëzakonisht optimist për kooperimin e mëtutjeshëm ndërmjet dy institucioneve në funksion te qytetarit të Tetovës” ka shkruar Teuta Arifi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.06.2018, 18:31  | T.E. | 934 i lexuar

 

 

 

Sot bëhen 21 vjet nga rënia e dëshmorit Adrian Krasniqi

Sot bëhen 21 vjet që nga rënia e dëshmorit, Adrian Rexhep Krasniqi.

Ai ka rënë heroikisht më 16 tetor të vitit 1997, gjatë një sulmi të UÇK-së në stacionin e policisë serbe, në Kliçinë, në afërsi të Pejës, e cila ishte një pikë strategjike e forcave policore dhe ushtarake serbe dhe është ushtari i parë i renë më uniformë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 11:26  | T.E. | 356 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.