Kryetarja e Tetovës znj. Arifi priti në takim ministrin e brendshëm, Spasovski
maqedonia
Kryetarja e Tetovës znj. Arifi priti në takim ministrin e brendshëm, Spasovski

Kryetarja e Tetovës znj. Arifi priti në takim ministrin e brendshëm, Spasovski

Tetovë, 13 qershor - Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot ka pritur në takim ministrin e Punëve të Brendshme, Oliver Spasovskin.

“Pata nderin dhe kënaqësinë të mirëpres Ministrin e punëve të brendshme z.Oliver Spasovski dhe zv/Ministrin Agim Nuhiu, bashkë me kupolën drejtuese të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Drejtorisë për Siguri Publike.

Diskutuam për projektet e përbashkta që kemi me Ministrinë e Punëve të Brendshme si dhe me Sektorin e punëvë të brendshme në Tetovë.

Zgjerimi i parkimit zonal sigurisht që do të jetë një nga sfidat e ardhshme të dy institucioneve. Poashtu riaktivizimi i Këshillit për preventivë do të jetë një nga prioritetet tona.

Falenderova strukturat drejtuese të MPB-së për bashkëpunimin korrekt të dëritanishëm, si dhe ngelemi jashtëzakonisht optimist për kooperimin e mëtutjeshëm ndërmjet dy institucioneve në funksion te qytetarit të Tetovës” ka shkruar Teuta Arifi.

© ZHURNAL 13.06.2018, 18:31 | T.E. | 1,025 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."