Xhonson: Marrëveshja për emrin lajm i shkëlqyer
maqedonia
Xhonson: Marrëveshja për emrin lajm i shkëlqyer

Xhonson: Marrëveshja për emrin lajm i shkëlqyer

Londër, 13 qershor - Ministri i Jashtëm britanik, Boris Xhonson ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për kontestin rreth emrit, transmeton Zhurnal.

"Lajm i shkëlqyer është se kryeministrit Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras kanë arritur marrëveshje për çështjen e emrit. Për këtë është i duhur lidership dhe guxim. I inkurajoj të gjithë liderët politik të të dyja vendeve që ti njohin benefitet që do ti sjellë zgjidhja e kësaj çështje shumëvjeçare", ka shkruar në Twiter ministri britanik, Xhonson.

© ZHURNAL 13.06.2018, 10:23 | Xh.I. | 640 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."