Shkodra mbledh artizanët në Panai
kulture
Shkodra mbledh artizanët në Panai

Shkodra mbledh artizanët në Panai

Sot, në Ditën e Artizanatit dhe Zejtarisë, në qytetin e Shkodrës u hap "Panairi i artizanatit" me pjesëmarrjen e artizanëve të njohur nga qytete të ndryshme të Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi.

 

Tradita e artizanatit po gjallërohet vitet e fundit si pjesë e zhvillimeve në sektorin e turizmit.

 

Por, artizanët thonë se mungon interesimi dhe mbështetja e duhur nga strukturat shtetërore për artizanatin tradicional.

© ZHURNAL 11.06.2018, 11:59 | Z.H. | 642 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."