Fillon procesi gjyqësorë kundër udhëheqësisë së tregut të Shkupit për krim me akcione
maqedonia
Fillon procesi gjyqësorë kundër udhëheqësisë së tregut të Shkupit për krim me akcione

Fillon procesi gjyqësorë kundër udhëheqësisë së tregut të Shkupit për krim me akcione

Shkup, 27 maj - Aktpadia kundër udhëheqësisë së tregut të Shkupit është bërë e plotëfuqishme ndërsa gjykata së shpejti pritet të fillojë me procesin gjyqësorë kundër shtatë personave edhe atë ndaj Sasho Davitkovski, Tosho Davitkovski, Predrag Milosavljeviq, Jovan Jovanovski, Slobodanka Ristovska, Boce Slavkov dhe Todorka Davitkovska.
 
Me aktpadinë të akuzuarve ju ngjeshet akuza për zvogëlim të pasurisë së tregut me tërheqjen e 14.522 akcione të thjeshta në dy raste gjatë vitit 2006 dhe 2007 prej të cilëve kompania më parë ka pasur fitim prej 1.5 milion euro.

Tash, udhëheqësia po përballet me proces gjyqësorë që më së shumti e pengon funksionimin e këtij institucioni e madje disa akcionarë të tjerë kanë synime në pjesë të kompanisë.

© ZHURNAL 27.05.2018, 16:51 | T.E. | 2,387 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."