Shoqata "Jetimat e Ballkanit", ndihmon 55 familje nevojtare në Shkup dhe 55 në Tetovë
maqedonia
Shoqata "Jetimat e Ballkanit", ndihmon 55 familje nevojtare në Shkup dhe 55 në Tetovë

Shoqata "Jetimat e Ballkanit", ndihmon 55 familje nevojtare në Shkup dhe 55 në Tetovë

Shkup, 27 maj - Shoqata Humanitare "Jetimat e Ballkanit", ka zhvilluar një aksion humanitar në Qytetin e Shkupit ku janë ndihmuar 55 familje nevojtare, dhe në qytetin e Tetovës ku po ashtu janë ndihmuar 55 familje nevojtare, njofton Zhurnal.

Me këtë rat kryetari i Komunës së Çairit, Visar ganiu ka shprehur faleminderimet e tij në emër të qytetarëve të Shkupit (Komunës së Çairit) për aksionin e Shoqatës Humanitare "jetimat e Ballkanit".

"Me ngrohtësi mirëpritëm sot në mesin tonë Shoqatën humanitare "Jetimat e Ballkanit" duke i ndihmuar në procesin e shpërndarjes së pakove ushqimore për familjet në nevojë gjatë këtij muaji të bekuar të Ramazanit. Komuna e Çairit faleminderon Shoqatën "Jetimat e Ballkanit" dhe të gjithë donatorët që edhe kësaj rradhe nuk i harruan vëllezërit e tyre nga Shkupi", thuhet në faleminderimin e kryetarit të Komunës së Çairit, Visar Ganiu.

Nga ana tjetër, Shoqata Humanitare "Jetimat e Ballkanit" nëpërmjet një njoftimi bën të ditur se ka zhvilluar aksion humanitar në Qytetin e Shkupit ku janë ndihmuar 55 familje nevojtare , dhe në qytetin e Tetovës ku po ashtu janë ndihmuar 55 familje nevojtare.

Nga kjo Shoqatë informojnë se donatorë të aksionit janë:

Safet Misini. 10 familje 

Fisnik Morina -Austri ( me ba duaa ). 10 familje

Nasri Asani. Shkup. 10 familje 

Faton Zeneli - Angli. 10 familje 

Zymber Bekteshi 13 familje 

Rizani Sh.P.K Shtime. 8 familje

Avni Hilmi Sadiku me familje. 9 familje 

Luan Sheqiri - Zvicerr. 9 familje 

Salinda Ramadani - Gjermani. 6 familje 

Nezir Kryeziu - Arban. 8 familje 

Ismail Shala. 5 familje 

Meli Shabaj. 5 familje 

Sh.G - Opoj. 5 familje 

Reshat Zajmi - Shtutgart. 2 familje

© ZHURNAL 27.05.2018, 00:01 | D.J. | 18,211 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."