ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Sport
Real Madrid në “galaktikën e 13, Livepool “mbetet vetëm”!

Reali i Madridit fiton për të tretën herë radhazi Champions League, si askush më parë.

Reali i Madridit fiton për të tretën herë radhazi Champions League, si askush më parë.

Madrilenët triumfuan 3-1 në finale ndaj Liverpool-it, ku shkëlqeu Garth Bale, ndërsa një ndihmesë e madhe për spanjollët ishte edhe portieri i Liverpool, i cili realizoi dy gafa të pafalshme.

I pari që shënoi ishte Benzema. Në një tentativë për ta pasuar topin te një nga shokët e tij, portieri Karius e përplas në këmbët e francezit dhe më pas përfundon në rrjetë.

Por vetëm 5 minuta më pas, Liverpool reagon dhe Mane barazon rezultatin në 1-1.

Garth Bale kalon në avantazh sërish Realin, por këtë herë me një kryevepër, një roveshat e pakapshme për portierin. Goli i tretë që vulosi gjithçka u shënua sërish nga uellsiani me një goditje nga jashtë zone, të cilën portierin nuk mundi ta ndalte edhe pse e kishte në duar.

Në momentin kur Ronaldo ishte pranë golit në këtë finale, ishte një tifoz i futur në fushën e lojës që detyroi arbitrin të ndalonte lojën.

Megjithatë, Reali i Madridit triumfoi 3-1, duke siguruar kupën e 13 në Champions League dhe të tretën radhazi, si askush tjetër.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.05.2018, 22:44  | D.J. | 1,069 i lexuar

 

 

 

Vazhdojnë ditët me diell

Shkup, 17 tetor - Instituti Hidrometeorologjik njofton se moti në vend vazhdon të jetë i ngjashëm edhe ditën e nesërme.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme kryesisht në pjesën e dytë të ditë”, thuhet në njoftimin e tyre.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 23:24  | D.J. | 5.830 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.