ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Showbiz
Pas Champions League, Dua Lipa do performojë në Formula 1

Këngëtarja me orgjinë shqipatre Dua Lipa nuk di të ndalet. Ylli i muzikës është konfirmuar se do të këndojë në mbrëmjen finale të Champion League. Dhe mediat ndërkombëtare raportojnë se 22-vjeçarja do të performojë edhe në Formula 1. Midis këngëtarëve që pritet të per

Këngëtarja me orgjinë shqipatre Dua Lipa nuk di të ndalet.

Ylli i muzikës është konfirmuar se do të këndojë në mbrëmjen finale të Champion League. Dhe mediat ndërkombëtare raportojnë se 22-vjeçarja do të performojë edhe në Formula 1.

Midis këngëtarëve që pritet të performojnë në Singapor janë Dua Lipa, ylli holandez Martin Garrix dhe Jay Chou.

Koncerti i Formula 1 do të mbahet nga data 14 deri në 16 shtator.

Dua Lipa dhe Dj Martin Garrix kanë realizuar një bashkëpunim shumë të sukseshëm së bashku ‘One Kiss’ dhe do të performojnë në Padang më 16 shtator.

Koncerti vjetor i F1, do të jetë një nga koncertet më të mëdha që do të mbahet në Singapor që do të tërheqë deri në 60.000 njerëz.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 25.05.2018, 09:50  | Z.H. | 698 i lexuar

 

 

 

Sot bëhen 21 vjet nga rënia e dëshmorit Adrian Krasniqi

Sot bëhen 21 vjet që nga rënia e dëshmorit, Adrian Rexhep Krasniqi.

Ai ka rënë heroikisht më 16 tetor të vitit 1997, gjatë një sulmi të UÇK-së në stacionin e policisë serbe, në Kliçinë, në afërsi të Pejës, e cila ishte një pikë strategjike e forcave policore dhe ushtarake serbe dhe është ushtari i parë i renë më uniformë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 11:26  | Z.H. | 535 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.