Shtatë zjarrfikës të një stacioni bëhen baballarë brenda 14 muajve
kuriozitete
Shtatë zjarrfikës të një stacioni bëhen baballarë brenda 14 muajve

Shtatë zjarrfikës të një stacioni bëhen baballarë brenda 14 muajve

Shtatë zjarrfikës të një stacioni kanë më shumë të përbashkëta sesa helmetat dhe çizmet e rënda: fal një rasti të pazakontë, ata kanë marrë një tjetër rol, atë të baballarëve.

 

Këta shtatë zjarrfikës janë bërë baballarë brenda 14 muajve dhe alarmi në stacionin e zjarrfikësve në Glennpool të Oklahomas ka rënë goxha shpesh së fundmi.

 

“Ne jemi familje e madhe, kjo e bën të veçantë edhe këtë rast”, ka thënë Kendall Dykes, njëri prej baballarëve të rinj.

© ZHURNAL 24.05.2018, 10:55 | Z.H. | 718 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."