ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Kuriozitete
Njihuni me 23-vjeçaren që brenda një viti humbi kilogramët e tepërt, dhe masën yndyrore e shndërroi në muskuj

Një vajzë 23-vjeçe që luftonte me mbipeshën për vite të tëra, ka arritur ta transformoj trupin për më pak se një vit, duke iu nënshtruar dietave strikte dhe duke konsumuar ushqim të shëndetshëm.

Mari Llewellyn peshonte 111 kilogramë para se të fokusohej në një jetë të shëndetshme, dhe kështu fal vullnetit dhe punës së palodhshme ka humbur 35 kilogramë dhe masën yndyrore ta shndërroi në muskuj, transmeton Telegrafi.

Ajo tani po shërben si frymëzim për të tjerët që dëshirojnë të humbin kilogramët e tepërt, dhe ka krijuar programin e ri të fitnesit Mari Easy Fitness.

 

“Para se të humbja peshë nuk kisha vetëbesim dhe vazhdimisht hezitoja të shëtisja nëpër qytet me shoqet e mia. Por, pas nënshtrimit të dietave dhe konsumit të madh të ushqimit të shëndetshëm, gjithçka ndryshoi për të mirë. U bëjë thirrje të gjithë personave që kanë problem me mbipeshën që të mos dorëzohen, dhe ta bindin veten se gjithçka arrihet nëse ka vullnet”, ka deklaruar Lleëellyn.

Ajo sot ka 230 mijë ndjekës në llogarinë e Instagramit, të cilët më vëmendje përcjellin postimet e saj gjatë procesit të dobësimit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.05.2018, 15:49  | Z.H. | 1,644 i lexuar

 

 

 

Sot bëhen 21 vjet nga rënia e dëshmorit Adrian Krasniqi

Sot bëhen 21 vjet që nga rënia e dëshmorit, Adrian Rexhep Krasniqi.

Ai ka rënë heroikisht më 16 tetor të vitit 1997, gjatë një sulmi të UÇK-së në stacionin e policisë serbe, në Kliçinë, në afërsi të Pejës, e cila ishte një pikë strategjike e forcave policore dhe ushtarake serbe dhe është ushtari i parë i renë më uniformë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 11:26  | Z.H. | 275 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.