ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Kuriozitete
U futën për të notuar, përfunduan në thellësitë e pellgut indian: Momenti kur tre burrat regjistruan veten duke u mbytur (Video,+18)

Ky është momenti i tmerrshëm kur tre burra regjistruan veten duke u mbytur aksidentaisht, pasi vendosën një kamerë në të cilën deshën të kapnin pamjet derisa po notonin. Chetan Khatik, 28 vjeç, Sudarshan Chandel, 22 vjeç, dhe Radheyshyam Khatik, 27 vjeç, u ndalën për n

Ky është momenti i tmerrshëm kur tre burra regjistruan veten duke u mbytur aksidentaisht, pasi vendosën një kamerë në të cilën deshën të kapnin pamjet derisa po notonin.

Chetan Khatik, 28 vjeç, Sudarshan Chandel, 22 vjeç, dhe Radheyshyam Khatik, 27 vjeç, u ndalën për një notim në një pellg lokal gjatë një udhëtimi me biçikletë nëpër Rajsamand në Rajasthan të Indisë Perëndimore.

Përkundër të treve që ishin notarë të dobët, ata vendosën të futeshin në “pishinën” e thellë në Gauri Dham Kund në qytet.

Ata mbështetën një nga telefonat e tyre celularë në anën e pellgut dhe fillimi i videos tre minutëshe tregon se ata spërkaten njëri-tjetrin.

Megjithatë, pasi njëri prej tyre hidhet në pellgun e thellë, ai fillon të luftojë për jetë, dhe dy të tjerët hidhen për ta ndihmuar.

Së shpejti të tre burrat shihen duke u përpjekur të qëndrojnë mbi buzën e ujit, dhe një nga një ata zhduken.

Kur ata nuk arritën të ktheheshin në shtëpi, anëtarët e familjes së tyre kontaktuan policinë, të cilët nisën një kërkim dhe gjetën se burrat ishin mbytur në pellg.

Zyrtari policor Rajender Godara identifikoi burrat dhe tha: “Viktimat ishin të afërm dhe e njihnin mirë njëri-tjetrin”.

Policia gjeti telefonin celular në buzë të pellgut dhe gjeti se kishte marrë më pak se tre minuta për t’u mbytur të tre. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.05.2018, 13:48  | Z.H. | 1,423 i lexuar

 

 

 

Tortevski: Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime për kriminelët por edhe ato që sillen të ndershëm

Shkup, 16 tetor – Dreklarata e kryeministrit Zaev në parlament se duhet të fallen politikanët mes vetes përkundër atyre që ka ndodhur më 27 prill në parlament duket se ka ngritur shumë pluhur në opinion.

Avokati Aleksandar Tortevski ka shkruar se kjo amnesti që kryeministri e ka përmendur në parlament në një nga fjalimet e tij duhet të jetë gjithëpërfshirëse.

“Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, të lirohen të gjithë të burgosurit, të ndalohen hetimet penale, të mos funksionojnë gjykatat, prokuroria publike dhe ajo special dhe mos harxhojmë para për ato, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime mbi kriminalitetin që të mund të prekin pak edhe ato që janë ndier si të ndershëm deri më tani”, ka shkruar kështu Tortevski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 23:42  | Z.H. | 5.844 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.