Të punësuarit në shkollat fillore dhe të mesme do të kenë kontrata në afat të pacaktuar
maqedonia
Të punësuarit në shkollat fillore dhe të mesme do të kenë kontrata në afat të pacaktuar

Të punësuarit në shkollat fillore dhe të mesme do të kenë kontrata në afat të pacaktuar

Shkup, 22 maj - Qeveria miratoi vendimin për punësim në kohë të pacaktuar në shkollat fillore dhe të mesme.

“Në seancën e fundit Qeveria pranoi informacionin për punësime në shkollat fillore dhe të mesme dhe mori vendim që Ministria e Arsimit dhe Shkencës të kërkojë miratimin nga Ministria e Financave për punësimin e personave për kohë të pacaktuar të punës në arsimin fillor dhe të mesëm, për vende pune ku do të realizohet orari i plotë i punës”, thuhet në kumtesën e Qeverisë.

© ZHURNAL 22.05.2018, 23:22 | D.J. | 7,245 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."