Ulen nivelet e lumenjve dhe liqeneve
maqedonia
Ulen nivelet e lumenjve dhe liqeneve

Ulen nivelet e lumenjve dhe liqeneve

Shkup, 21 maj  – Nivelet e lumenjve dhe liqeneve natyrore në Maqedoni janë më të ulëta në krahasim me ditën e djeshme me përjashtim të Liqenit të Dojranit kur niveli është rritur për dy centimetra, tregojnë matje e fundit nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM).

Nivelet e lumenjve më shpesh janë më të ulëta nga e zakonshmja për majin, derisa tek tre liqenet janë më të larta. Rritje të butë në krahasim me nivelin mesatar për këtë muaj kanë Vardari në vendet e matjes afër Velesit dhe Demir Kapisë dhe Pçinjës afër banjës së Katllanovës.

© ZHURNAL 21.05.2018, 18:19 | T.E. | 767 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."