ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
Ulen nivelet e lumenjve dhe liqeneve

Nivelet e lumenjve më shpesh janë më të ulëta nga e zakonshmja për majin, derisa tek tre liqenet janë më të larta. Rritje të butë në krahasim me nivelin mesatar për këtë muaj kanë Vardari në vendet e matjes afër Velesit dhe Demir Kapisë dhe Pçinjës afër banjës së Katlla

Shkup, 21 maj  – Nivelet e lumenjve dhe liqeneve natyrore në Maqedoni janë më të ulëta në krahasim me ditën e djeshme me përjashtim të Liqenit të Dojranit kur niveli është rritur për dy centimetra, tregojnë matje e fundit nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM).

Nivelet e lumenjve më shpesh janë më të ulëta nga e zakonshmja për majin, derisa tek tre liqenet janë më të larta. Rritje të butë në krahasim me nivelin mesatar për këtë muaj kanë Vardari në vendet e matjes afër Velesit dhe Demir Kapisë dhe Pçinjës afër banjës së Katllanovës.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.05.2018, 18:19  | T.E. | 625 i lexuar

 

 

 

Tortevski: Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime për kriminelët por edhe ato që sillen të ndershëm

Shkup, 16 tetor – Dreklarata e kryeministrit Zaev në parlament se duhet të fallen politikanët mes vetes përkundër atyre që ka ndodhur më 27 prill në parlament duket se ka ngritur shumë pluhur në opinion.

Avokati Aleksandar Tortevski ka shkruar se kjo amnesti që kryeministri e ka përmendur në parlament në një nga fjalimet e tij duhet të jetë gjithëpërfshirëse.

“Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, të lirohen të gjithë të burgosurit, të ndalohen hetimet penale, të mos funksionojnë gjykatat, prokuroria publike dhe ajo special dhe mos harxhojmë para për ato, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime mbi kriminalitetin që të mund të prekin pak edhe ato që janë ndier si të ndershëm deri më tani”, ka shkruar kështu Tortevski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 23:42  | T.E. | 5.866 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.