Shpëtimi nga fryrja e barkut – eliminimi i këtyre ushqimeve
medicina
Shpëtimi nga fryrja e barkut – eliminimi i këtyre ushqimeve

Shpëtimi nga fryrja e barkut – eliminimi i këtyre ushqimeve

Barku i fryrë dhe erërat e tepërta janë problem i zakonshëm që mund të shfaqen pas marrjes së tepërt të ushqimit dhe pijeve.

Të ulurit poshtë për të ngrënë por edhe ushtrimet e rregullta janë disa prej mënyrave për ta mposhtur fryrjen.

Por që ekspertet rekomandojnë që për të shpëtuar nga barkfryerja duhet të eliminohen disa prej ushqimeve, shkruan Express.co.uk, përcjell Klan Kosova.

Sipas tyre fryrjen e barkut e shkaktojnë ushqime si fasulja, qepët, brokoli, lakra dhe lulelakra.

 

Këshilluesit për trup të mirë thonë se nëse veç keni vendosur që t’i shmangni këto ushqime, ju patjetër se at duhet t’i zëvendësoni me marrjen e disa porcioneve brenda ditës që në përbërje kanë fruta dhe perime të tjera

© ZHURNAL 21.05.2018, 13:06 | Z.H. | 1,334 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."