ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Lajme nga Shqiperia
Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet
Edi_Paloka_PD-1-780x439.jpg

Tiranë, 16 maj - Pas fjalimit të Kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, ka reaguar nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka.

Ai tha në një deklaratë për mediat se Rama mori në mbrojtje Xhafajn njësoj si Tahirin që sot është nën arrest.

“Rama është koka i krimit të organizuar. Ai i diktoi Prokurorisë qëndrimin për audiopërgjimin”, tha Paloka.

Nënkryetari i PD theksoi se dorëzimi i Agron Xhafajt është domethënia më e qartë se kush na qeveris.

Ai kërkoi edhe njëherë largimin e ministrit Xhafaj, ndërsa tha se Rama do të pendohet dhe se nuk ka parë gjë akoma.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.05.2018, 15:01  | Xh.I. | 480 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<