ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Lajme nga Maqedonia
Zaev: Pres takim të frytshëm me Cipran
zajkooo.jpg

Shkup, 16 maj - Kryeministri Zoran Zaev dhe homologu i tij grek, Aleksis Cipras nesër paradite do të takohen në Sofje. 

Në takimin tet-a-tet, bisedimet mes dy kryeministrave do të mbahen në margjinat e samitit të Ballkanit perendimot, në të cilin do të diskutohet për perspektiven europiane të vendeve nga rajoni. 

Qëllimi i takimit do të jetë përmbledhja e asaj që deri tani është diskutuar si dhe dhënia e drejtimeve për hapat e ardhshëm. Zaev kishte paralajmëruar se ka shpresë për marrëveshje.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.05.2018, 14:25  | D.J. | 684 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<