Pas tërheqjes së Bogovit, Ivanov me propozim të ri për guvernator të Bankës Popullore
maqedonia
Pas tërheqjes së Bogovit, Ivanov me propozim të ri për guvernator të Bankës Popullore

Pas tërheqjes së Bogovit, Ivanov me propozim të ri për guvernator të Bankës Popullore

Shkup, 16 maj -  Anita Angellovska - Bezhoska, zëvëndës guvernatorja aktuale e Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë (BPRM), është propozimi i ri presidentit Gjorge Ivanov për guverantor të BPRM-së, njoftojnë nga kabineti i presidentit Gjorge Ivanov, informon Zhurnal.

Përndryshe, propozimi i ri i presidentit Ivganov vjen pasi që sot ka marrë një letër nga guverantori aktual dhe i propozuari i parë për guverantor, Dimitar Bogov se po tërhiqet nga kandidatura për të qenë i pari i BPRM-së.

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, propozimin e ri sot e ka dorëzuar në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë.

 

© ZHURNAL 16.05.2018, 14:15 | D.J. | 4,502 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."