ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
Pas tërheqjes së Bogovit, Ivanov me propozim të ri për guvernator të Bankës Popullore

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, propozimin e ri sot e ka dorëzuar në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë.

Shkup, 16 maj -  Anita Angellovska - Bezhoska, zëvëndës guvernatorja aktuale e Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë (BPRM), është propozimi i ri presidentit Gjorge Ivanov për guverantor të BPRM-së, njoftojnë nga kabineti i presidentit Gjorge Ivanov, informon Zhurnal.

Përndryshe, propozimi i ri i presidentit Ivganov vjen pasi që sot ka marrë një letër nga guverantori aktual dhe i propozuari i parë për guverantor, Dimitar Bogov se po tërhiqet nga kandidatura për të qenë i pari i BPRM-së.

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, propozimin e ri sot e ka dorëzuar në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë.

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.05.2018, 14:15  | D.J. | 4,419 i lexuar

 

 

 

Vazhdojnë ditët me diell

Shkup, 17 tetor - Instituti Hidrometeorologjik njofton se moti në vend vazhdon të jetë i ngjashëm edhe ditën e nesërme.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme kryesisht në pjesën e dytë të ditë”, thuhet në njoftimin e tyre.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 23:24  | D.J. | 7.085 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.