ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Bota
Guatemala hap ambasadën në Jerusalem, dy ditë pas SHBA-ve
Screenshot_2-8-780x439.jpg

Shteti i Guatemalës ka bërë hapjen e një ambasade në Jerusalem, dy ditë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës kishin bërë të njëjtën lëvizje.

Siç raportojnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, presidenti i Guatemalës, Jimmy Morales, si dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ndoqën hapjen e ambasadës, në një kompleks zyrash në perëndim të Jerusalemit.

Ndryshe, të paktën 58 palestinezë u vranë dhe mbi 1,200 të tjerë u plagosën nga ushtria izraelite, pas protestave masive për të kundërshtuar hapjen e ambasadës amerikane në Jerusalem më 14 maj. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.05.2018, 11:24  | Xh.I. | 606 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<