ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve
LSDM pro një njësie zgjedhore, BDI kundër

 

Receta
Tavë me presh
SFiX3SZ-750x439_1.jpg

PERBERESIT

 

(Per 6 rracione)

 

3 kg presh vetem kokat

1.5 filxhane kafeje me vaj ulliri

1.5 luge gjelle me gjalpe

2 kokra qepe te mesme

1.5 luge gjelle me salce domateje

3-4 gjethe dafine

1.5 luge gjelle me uthull balsami

piper te zi te bluar

kripe

2.5 gota me uje

 

PREGATITJA

 

Ndajme kokat e presheve nga bishtat dhe i lajme mire me uje te bollshem. Presim kokat e presheve ne pjese te vogla 3-4 cm gjatesi. Ne nje tigan me 1 filxhan kafe vaj ulliri skuqim preshin deri sa te marri nje ngjyre te kuqerremte. Hedhim preshin e skuqur ne nje tave dhe e leme menjane. Ne nje tenxhere skuqim me 1/2 filxhan kafe vaj ulliri dhe 1.5 luge gjelle gjalp qepen (te grirre holle), shtojme salcen e domates, uthullen, dafinen, kripen dhe piperin. Pasi i kemi skuqur te gjithe keta perberes shtojme 2.5 gota uji te ngrohta dhe i leme te ziejne per 7-8 minuta. Hedhim salcen e pregatitur ne taven ku kemi preshin e skuqur dhe i prziejme mire te gjithe perberesit. Vendosim taven ne furre ne 190 grade per 40-45 minuta. Ju befte mire!!

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.04.2018, 12:58  | Z.H. | 2,095 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<