ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
« DEMANT » Manojllovski për Zhurnal: Jam i lumtur në partinë time, edhe më tej mbetem BDI

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Branko Manojllovski për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal ka përgënjeshtruar

branko-manojlovski.jpg

Shkup, 23 prill - Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Branko Manojllovski për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal ka përgënjeshtruar zërat se ai do ta braktisë BDI-në dhe do të kalon në parti tjetër të re.

Gjatë fundjavës në disa media u publikua lajmi se deputeti në fjalë do të kalon në partinë e re të veprimtarit Gafurr Adili. Mediumet në fjalë kanë shkruajtur se deputeti ka pasur takim konsultativ me Gafurr Adilin.

Por Branko Manojllovski për Zhurnal u shpreh i habitur dhe shkurt u përgjigj: "Për së pari herë po dëgjoj një gjë të tillë. Jam i lumtur në partinë time".

Ai mes tjerash thotë se lajmet që janë plasuar për të nuk i ka lexuar, dhe shprehet i habitur nga lajme të tilla totalisht të pavërteta.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.04.2018, 12:08  | Xh.I. | 4,268 i lexuar

 

 

 

Prokuroria themelore ngriti aktakuzë për kërcënime ndaj një gazetari në rrjet social

Shkup, 17 tetor - Prokuroria Publike Themelore Shkup ka ngritur aktakuzë kundër një personi për vepër të kryer penale –Rrezikimi i sigurisë nga neni 144 paragrafi 4 nga Kodi Penal, gjegjësisht për kërcënim ndaj një gazetari në rrjet social.

"I pandehuri akuzohet se më 16.06.2017, nëpërmjet një sistemi informativ, ka kërcënuar se do të kryejë vepër penale për çka është caktuar dënim me burg prej pesë vitesh apo dënim më i rëndë. Kërcënimet janë publikuar në formë të komentit në profilin e tij në një rrjet social dhe janë drejtuar ndaj personit të dëmtuar – gazetar, me ç'rast i pandehuri ka bërë thirrje për likuidim fizik dhe ka rrezikuar sigurinë e gazetarit", njoftoi PPTH Shkup.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 12:25  | Xh.I. | 112 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.