ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Lajme nga Maqedonia
« Ish presidenti i Këshillit Europian » Rompoj: Ballkani perëndimor rrezikohet nga lufta
rompoj.jpg

Bruksel, 22 prill - Pas deklaratës së Presidentit të Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker se Ballkani Perëndimor duhet integruar në BE që të shmanget përsëritja e viteve të 90-ta, Ish Presidenti i Këshillit Evropian, Herman Van Rompoj nuk përjashton mundësinë e përsëritjes së luftërave civile, për aq gjatë sa ky rajon mbetet jashtë BE-së.

“BE-ja është projekt i paqes dhe derisa shtetet e Ish Jugosllavisë të bëhen pjesë e familjes evropiane, në një mënyrë ose tjetër, disa si anëtare, të tjerat përmes marrëveshjeve miqësore, në ato vende mund që sërish të shpërthejë luftë qytetare.”- ka theksuar Rompoj për televizionin, France 24.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.04.2018, 16:21  | T.E. | 4,327 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<