Vijojnë shumë ditë pushimi, ja lista
maqedonia
Vijojnë shumë ditë pushimi, ja lista

Vijojnë shumë ditë pushimi, ja lista

Shkup, 22 prill - Dita e rradhës e cila është ditë jo pune është 1 maji dita e punëtorëve e më pas vijojnë edhe shumë ditë të tjera të pushimit nga ky muaj, transmeton Zhurnal.mk

Ja lista:

1 maj e martë, dita e punëtorëve
24 maj e enjte Shën Kirili dhe Metodij
15 qershor e premte Dita e parë e Bajramit të madh
2 gusht e enjte, Dita e republikës
8 shtatori e shtunë, Dita e pavarësisë
11 tetor e enjte, Dita e kryengritjes së popullit
23 tetor e martë, Dita e luftës revolucionare
8 dhjetor e shtunë, Shën Kliment Ohridski
25 maj e premte, Dita e shenjtë.

© ZHURNAL 22.04.2018, 12:30 | T.E. | 3,890 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."