ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Auto
Zhurma që lëshoi gjatë testimit, lë të kuptohet se Aventador SV Jota është shumë i shpejtë (Video)

Dukje me stil të lartë dhe fuqi enorme Reportrët që merren me veturat e reja, ia kanë dalë ta fotgrafojnë nga afër Lamborghini Aventador SV Jota apo SVJ, gjatë testimit në Nurburgring apo edhe në rrugë normale, transmeton Telegrafi. Megjithëse kishte shtresën për kamuf

Zhurma-foto-1200x630-1024x538.jpg

Dukje me stil të lartë dhe fuqi enorme

 

Reportrët që merren me veturat e reja, ia kanë dalë ta fotgrafojnë nga afër Lamborghini Aventador SV Jota apo SVJ, gjatë testimit në Nurburgring apo edhe në rrugë normale, transmeton Telegrafi. Megjithëse kishte shtresën për kamuflazh, shiheshin hapësirat e mëdha për hyrjen e ajrit, ndryshimet në pjesët anësore, mbrojtëse dhe një krah i ri. Gjithçka është në rregull, me makinën që do t’i thotë lamtumirë Aventadorit të vjetë, por entuziastët e kanë vetëm një peng, duan të din tingullin që lëshon.

 

Disa kanale që merren me automobilizëm, ia kanë dalë ta filmojnë nga afër dhe ta shpërndajnë në internet.“Rrathët që i bënte në pistë, duke lëshuar këtë zhurmë të madhe, tregojnë se ka një V12 me fuqi enorme” thuhet në përshkrimin e videos.

 

Në pjesën e parë të videos, kjo veturë lëvizë ngadalë dhe nuk dëgjohet, por njëjtë nuk ndodhë edhe në pjesën e dytë kur është në lavdinë e saj maksimale. Për dallim prej paraardhësit Aventador SV, i riu pritet që t’i ketë 780 kuajfuqi, afro 50 njësi më shumë. Meqenëse nuk u shfaq siç pritej në panairin e Gjenevës, këtë Lamborghini ta shohim gjatë tetorit në Paris. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.04.2018, 14:05  | Z.H. | 872 i lexuar

 

 

 

Vazhdojnë ditët me diell

Shkup, 17 tetor - Instituti Hidrometeorologjik njofton se moti në vend vazhdon të jetë i ngjashëm edhe ditën e nesërme.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme kryesisht në pjesën e dytë të ditë”, thuhet në njoftimin e tyre.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 23:24  | Z.H. | 7.724 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.