Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga KE
maqedonia
Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga KE

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga KE

Shkup, 16 prill - Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri Federica Mogherini.

Qeveria është optimiste dhe beson se raporti do të përmbajë një rekomandim të qartë për fillimin e negociatave. Kjo u konfirmua nga Kryeministri Zoran Zaev dhe Zëvendës Kryeministri Bujar Osmani në  një konferencë për media.

Sipas zëvendëskryeministrit Osmani, Plani 3-6-9 u realizua mbi 90 për qind.

© ZHURNAL 16.04.2018, 09:32 | D.J. | 1,340 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."