Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Jazbec: Është normale që Maqedonia ta pret rekomandimin për BE-në
134216579.jpg

Shkup, 16 prill - Ambasadori i Republikës së Sllovenisë në Maqedoni, Milan Jazbec në kuadër të vizitës në Shtip e shfaqi optimizmin e tijë se Maqedonia do të marrë rekomandimin për antarësimin në BE, edhe pse ende duhet të punohet në reformat.

“Unë e shikoj në atë se çka ka punuar Qeveria këto mujtë e fundit, me intezitet të shpejtë, është shumë normale që të presim rekomandim, por edhe për njohjen e datës se kur Maqedonia do të marrë statusin e kandidatit për BE dhe sa kohë do të presin për fillimin e bisedimeve. Aq sa di unë mundet të jemi optimist, nuk kamë informacione, por da ta kuptojmë shpejtë”, tha Jazbec.

Ai tha se administrat nuk duhet të dëshprohet për pritjen e gjatë të rekomandimitt, por duhet të motivohen të punojnë në zgjidhjen e problemeve të ndryshme të qytetarëve. Kur erdha në Maqedoni nuk e dinja se Shkupi dhe Tetova ishin njëra nga qytetet më të ndotura. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 16:42  | D.J. | 422 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.