Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Ka ndërruar jetë aktori R Lee Ermey
fasffgagfshdhjSDgSGzgzgf.jpg

Ish-marinsi amerikan, i cili ka ndjekur edhe karrierën si aktor, R Lee Ermey, ka ndërruar jetë në moshë 75 vjeçare.

 

Ai ka vdekur ditën e diel, ndërsa njoftimin për lajmin tragjik e ka bërë përfaqësuesi i tij, Bill Rogin. Aktori ka vdekur si pasojë e komplikimeve pas inflamacionit të mushkërive.

 

Ermey ka qenë më së shumti i njohur për rolin e tij në filmin e Stanley Kubrick, “Full Metal Jacket”.

Për filmin në të cilin luan rolin e komandanti Gunnery Hartman, ai ishte nominuar për çmimin Golden Globe.

 

Kolegu i Ermeyt, Matthew Modine, ka bërë një postim në Twitter për të kujtuar veprën e aktorit tashmë të ndjerë.

Ronald Lee Ermey për 14 muaj ka qenë pjesë e marinsave amerikanë në Vietnam, ku ishte bërë komandant edhe në jetën reale.

 

Ndër rolet e tij më të njohura, janë edhe ato në filmat “Se7en”, “The Texas Chainsaw Massacre” e “Mississippi Burning”, ndërsa gjatë karrierës është paraqitur në 60 role televizive dhe filmike. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 15:35  | Z.H. | 289 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.