Mashtrohen burrë e grua për drunjë, paguajnë 13800 denarë për të ngelur duar thatë
kronika
Mashtrohen burrë e grua për drunjë, paguajnë 13800 denarë për të ngelur duar thatë

Mashtrohen burrë e grua për drunjë, paguajnë 13800 denarë për të ngelur duar thatë

Shkup, 16 prill - Dje, 69 vjeçari T.G nga Shkupi ka denoncuar se rreth orës 08:10  në bulevarin "Boris Trajkovski" në Shkup, janë mashtruar nga ana e një personi të panjohur, njofton Zhurnal.

Mashtruesi ka hyrë në oborrin e tij dhe e ka pyetur se a i duhen drunjë. Pasi që janë marë vesh për çmimin kanë shkuar tek fabrika "Hemteks" me qëllim për ti parë drunjtë.

Mashtruesi dhe viktima janë ndarë, ndërsa ky i fundit, ka vendosur që ta presë. Gjatë kësaj kohe, mashtruesi ka shkuar tek gruaja e tij në shtëpi dhe i ka kërkuar 13.800 denarë për drunjtë, me pretekstin se janë dakorduar me burrin e saj, me çka ka ikur nëdrejtim të panjohur.

Po ndërmeren masa për gjetjen e mashtruesit dhe për zbardhje të plotë të rastit./Zhurnal.mk

© ZHURNAL 16.04.2018, 15:55 | Z.H. | 2,459 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."