Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
McGregor e do me çdo kusht duelin ndaj Nurmagomedov, është i gatshëm të ndeshet edhe pa para
mcgregor-1-780x439.jpg

Conor McGregor dëshiron me çdo kusht që të ndeshet me Khabib Nurmagomedov, saqë është i gatshëm të hyjë me të në Tetëkëndësh edhe pa para.

The Irish Sun bën të ditur se ylli nga Dublini kësaj radhe nuk është i interesuar për përfitimet, por për meçin.

Një burimi pranë kampit të 29-vjeçarit ka bërë të ditur se kjo është përballja që ‘The Notorious’ e do më së shumti dhe do të bëjë gjithçka që mundet për t’i rregulluar raportet me shefin e UFC-së, Dana White, pas incidentit në Brooklyn.

McGregor shkaktoi kaos në Barclays Center duke hedhur gjësende drejt autobusit të UFC-së, në të cilin u lënduan disa luftëtarë MMA, ndërsa në autobus ndodhej edhe Khabib. Conori u arrestua nga policia njujorkeze, ndërsa në qershor do të paraqitet në gjykatë nënë akuzat për sulm dhe sjellje kriminale.

Në ndërkohë, Nurmagomedov u shpall kampion në kategorinë e peshave të lehta në UFC, pas triumfit ndaj Al Iaquinta. Ky titull më herët i takonte irlandezit, mirëpo White vendosi t’ia merrte për shkak se nuk e kishte mbrojtur që nga viti 2016.

Dhe përkundër se do të ketë punë me gjykatën më 14 qershor, McGregor dëshiron të arrijë marrëveshje për t’u përballur me Khabibin në Tetëkëndësh.

“Conor është duke u përpjekur të bëjë gjithçka që mundet për t’u thyer në kafaz dhe e dëshiron me çdo kusht meçin ndaj Khabibit”.

“Kurrë më parë nuk e ka dashur një duel kaq shumë. Nuk i interesojnë aspak paratë, thjesht dëshiron të përballet një me një me këtë tipin, sepse mendon se e gjithë kjo situatë është shkaktuar nga ai dhe dëshiron ta bëjë që të paguajë”.

“Ai do ta zhvillonte këtë meç edhe për kikirikë, dëshiron që të ndodhë”, ka thënë një burim për The Irish Sun.

Ishte raportuar se irlandezi kishte shkuar në New York për ta paralajmëruar meçin, para se gjërat të shkonin për të keq në Barclays Center në Brooklyn. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 15:51  | Xh.I. | 492 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.