Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Cambiasso për Martinezin: Gjysmë Higuain, gjysmë Icardi
Lautaro-Martinez-780x439.jpg

Sipas Esteban Cambiassos, Lautaro Martinez, është një përzierje e Gonzalo Higuain dhe Mauro Icardit.

Mungon vetëm zyrtarizimi që Martinez të jetë pjesë e klubit nga Milano dhe ish-mesfushori i Interit shpjegon karakteristikat e sulmuesit 20-vjeçar.

“Icardi? Në Argjentinë, gjithmonë flitet për bollëkun që trajneri Sampaoli ka në sulm”, ka thënë Cambiasso për Sky Sport Italia.

“Mendoj se kjo na drejton nga Higuain, Aguero dhe Lautaro Martinez, që pritet të ftohen për Kupën e Botës, gjë që është diçka shumë e mirë”.

“A mund ai (Martinez) të luajë me Icardin? Lojtarët e mirë gjithmonë mund të luajnë mes vete”.

“Sa për kualitetet e tij, ai ka ngjashmëri me Higuainin, edhe pse Pipta është më i fortë jashtë zonës”.

“Ai është diçka në mes Higuainit dhe Icardit. Sa për Icardin, mendoj se fati i tij është i lidhur me mënyrën se si luan Interi. Ata nuk po e përkrahin mjaftushëm”, ka shtuar Cambiasso.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 15:50  | Xh.I. | 410 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.