Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
Këshilltarët e LSDM - Strugë në mbrojtje të krimit?!!
SDSM-STRUGA.jpg

Strugë, 16 prill - Sot në mbledhjen e Këshillit, këshilltarët e LSDM-së janë bashkuar me këshilltarët e VMRO-së dhe Aleancës për Shqiptarët dhe kanë mbrojtur legalizimin kriminal që ka realizuar ish administrate komunale me faljen e pronës publike Klubit Sportiv “Ping Pong” me qëllim ndërtimin e pallateve në mes të qytetit të Strugës.

Nga komuna e Strugës kryetari Ramis Merko, elaboroj para Këshillit se prona e Komunës së Strugës jashtë ligjit është legalizuar në anë të Klubit Sportiv dhe Klubi Sportiv ka bërë marrëveshje me një kompani ndërtuese në Strugë për tu ndërtuar palate në mes qytetit.

Kryetari i komunës bëri thirrje që këshilltarët ta rrezojnë këtë vendim dhe prona tju kthehet qytetarëve dhe sportistëve struganë por për fat të keq këshilltarët e LSDM-së dolën në mbrojtje të krimit dhe e shtynë vendimin për seancën e radhës.

Arsyeja është ende e paqart!

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 15:49  | Xh.I. | 1,166 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.