Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Fillimisht zgjerim i shumicës parlamentare, më pas rikonstruksion i Qeverisë
Qeveria-e-Maqedonise.jpg

Shkup, 16 prill  – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se është akoma herët që të flitet për rikonstruksion të Qeverisë dhe se fillimisht duhet të përfundojnë bisedimet për rritje të shumicës parlamentare.

“Nuk kemi arritur deri aty. Unë kam thënë se deri në fund të muajit do të bisedojmë për rritje të shumicës parlamentare . Është radha që fillimisht së shohim për sa do të rritet dhe nëse rritet kjo shumicë parlamentare. Konform kësaj, si fazë e ardhshme do të ishin kombinimet rreth vendimeve kadrovike dhe personale. Me të vërtetë ende është herët për këtë”, tha Zaev duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve pas përfundimit të seancës së sotme për “Ryshfeti”.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 15:36  | D.J. | 1,212 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.