Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Shkodran Tolaj feston ditëlindjen, ja si e uron Besjana
shkodran-besiana.jpg

Tenori i njohur Shkodran Tolaj, sot feston ditëlindjen e padyshim që në këtë ditë speciale për të, është bashkëshortja ajo e cila i qëndron afër dhe e uron me fjalët plot jetë. 

Bashkëshorten e tij e njihni të gjithë, si një zë i jashtëzakonshëm i skenës sonë, por që prej kohësh u tërhoq nga skena, pasi që muaj më parë ndërroi jetë babai i saj Qani Mehmedi, publicisti i shquar.

E dhimbja dhe malli për të ndjerin, shihet se Besianës nuk i kalon për asnjë moment, aq sa urimin për bashkëshortin vendosi ta përcjell përmes fjalëve të babait të saj, në një letër imaxhinare. Si mund të jenë ndryshe vargjet rrënqethëse pos këto të cilat zgjodhi Besiana, që ngjallin aq emocion e në të njëjtën kohë edhe habi për formën se si ka zgjedhur të bëjë këtë urim.

“(Letër e imagjinuar) pa adresë

16 prill 2018

I dashur Shkodran.....

Jam shumë i bindur se Besiana do vazhdojë të krijojë befasi dhe momente të bukura në jetë ashtu siq ndodhte në çdo ditëlindje apo rast të veçantë. 

E di që kalon kohë të vështirë dhe e ndjen mosprezencën time andaj jam detyruar që çdoherë të flas vetëm për jetën.

Poashtu jam i bindur se dhe ti nuk je duke kaluar kohë të lehtë por duhet të vazhdoni të qëndroni vertikalisht.

Kur do keni mall këndoni këngën"Fjala jonë" apo "Vinë vaporat" dhe shfletoni bibliotekën.

Aty më gjeni mua. 

E për ditëlindje them se duhet të festoni dhe të jetoni çdo ditë të jetës sepse vetëm koha nuk kthehet.

Gëzuar dhe të priftë e mbara.

Përjetësisht i juaji- Babushi”

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 16:10  | Z.H. | 970 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.