Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Zaev: Kemi punuar për marrjen e rekomandimit pa kushte nga KE-ja
zoran-zaev-sobranie-903232903290.jpg

Shkup, 16 prill – Është fakt se kemi punuar dhe me të vërtet Maqedonia meriton rekomandim pa kushte nga Brukseli, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev në lidhje me shpalljen e raportit të Komisionit Evropian (KE) dhe ardhjes në Shkup të përfaqësueses së Lartë për Punë të Jashtme dhe Siguri Politikë, Federica Mogherini dhe eurokomisarit Johannes Hahn.

“Të rëndësishme për mua janë fjalët e rekomandimit, se për ne do të jenë inkurajim ose dekurajim. Kjo është e rëndësishme edhe për qytetarët dhe për të gjithë proceset reformuese. Pas këtij rekomandimi Maqedonia vazhdon me reformat. Nëse vërtet vërtetohet ajo se çka është punuar, presim rekomandim të pastër pa kushte. Besoj se me meritë do ta marrim dhe kjo do të jetë një motivim për vazhdimin e më tejshëm të reformave, deklaroi Zaev pas përfundimi të seancës gjyqësore për rastin “Ryshfeti”.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 15:15  | D.J. | 458 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.