Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
Banorët e Gjorçes të revoltuar, kërkojnë më shumë siguri në komunikacion
komunikacion-policia.jpg

Shkup, 16 prill - Banorët e lagjes së Gjorçe Petrovit të revoltuar nga aksidenti në të cilin një fëmije 10 vjeçar u goditë nga një makinë, kanë bllokuar rrugën “Boris Serafov”, ku edhe ndodhi rasti. 

Ata në shenjë revolte janë irrituar edhe nga policia, e cila sipas tyre nuk ka marrë parasysh kërkesat e tyre për vendosjen e semaforëve dhe ndalesave në rrugë. 

Djaloshi i goditur është mbajtur në spital për shkak lëndimeve që ka marrë në kokë. Kryetari i qytetit të Shkupit, para disa ditëve për TV21 deklaroi se ka kërkuar nga policia që të angazhohet për sigurinë në këtë rrugë por sipas tij një person në MPB po bën pengesa.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 14:20  | D.J. | 726 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.