Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Di Francesco: Keqardhje që nuk fituam, u vërejt lodhja
Di-Francesco-780x439_1.jpg

Roma ka barazuar me Lazion në derbin e javës në Serie A.

Dy skuadrat nga kryeqyteti italian u ndanë në paqe duke luajtur pa gola 0-0.

Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco tha se skuadra e tij nuk luajti aq mirë pasi u vërejt lodhja nga ndeshja e Ligës së Kampionëve.

“Në përgjithësi nuk ishte një ndeshje e mirë derbi si gjithmonë. Është vërejtur lodhja e dy skuadrave që luajtën në mesjavë”.

Roma goditi dy shtylla dhe për këtë i vije keq trajnerit që topi nuk u fut në rrjet.

“Kishim rastet tona. Goditëm shtyllën dy herë dhe ndjej keqardhje që nuk fituam tri pikët”, tha Di Francesco.

Krejt në fund trajneri italian ka qetësuar edhe tifozët e tij duke thënë se greku Kostas Manolas nuk ka ndonjë lëndim të rëndë.

“Manolas mori një goditje por që nuk është asgjë serioze. Ai do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës”, përfundoi Di Francesco. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 14:16  | Xh.I. | 348 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.